Yukleniyor...
  • laptopmockup_sliderdy

Proje Adı: Avrupa Okullarında STEM Eğitiminin Geliştirilmesi
Proje Sözleşme Numarası: 2020-1-UK01-KA201-078810
Proje Başlangıç Tarihi: 25.10.2020
Toplam Proje Süresi: 24 Ay
Proje Bitiş Tarihi: 24.10.2022
Ortak Kuruluşlar:

Koordinatör:Academy for International Science and Research Birleşik Krallık

1. 21.YY Egitimciler Dernegi Türkiye

2. VITALE TECNOLOGIE COMUNICAZIONE - VITECO SRL İtalya

3. INSTITUTE OF ENTREPRENEURSHIP DEVELOPMENT Yunanistan

4. Scoala Gimnaziala Gheorghe Magheru Caracal Romanya

5. UC LIMBURG Belçika

Genel Amaç: Öğretmenler / eğitimciler için  metodoloji geliştirmek ,STEM'i sınıfta öğretmek ve değerlendirmek için yenilikçi pedagojiler ve yöntemler geliştirmek ve uygulamak, gençlerin ve öğrencilerin gözünde STEM derslerini daha çekici hale getirmektir.
Spesifik Hedefler:
- STEM öğretmenlerinin yanı sıra eğitim araştırmacıları, politika yapıcılar ve diğer STEM eğitimi profesyonelleri arasında Avrupa çapında işbirliğini güçlendirmek, bilim ve matematik eğitimine sorgulamaya dayalı ve diğer yenilikçi, etkili ve ilgi çekici yaklaşımları paylaşmak.
-Yenilikçi STEM öğretim yöntemlerinin çok sayıda öğretmene aktarılması, STEM konularını öğrencilerin gözünde çekici kılmak için yenilikçi araç ve teknikleri keşfetmelerine ve paylaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilecek bir e-Öğrenme Alanı oluşturmak.
-Geleneksel Öğrenciler için teknoloji açısından zengin öğrenme ortamları yaratmak için STEM eğitiminde BİT kullanımını teşvik etmek.
-Öğrencilerin yaratıcı düşünme, problem çözme gibi işgücü piyasasında gençler tarafından kullanılabilecek önemli çapraz beceriler geliştirmelerine yardımcı olmak.
Hedef Gruplar: ÖĞRENCİLER tüm eğitim çabalarının hedefi iken, ÖĞRETMENLER eğitim ekosisteminin merkezi temsilcileridir ve rolleri birincil bilgi kaynağı olmaktan, yapı oluşturan ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan, ilerlemelerini izleyen rehber olarak birincil hedef gruptur. OKUL YÖNETİMLERİ de liderler ve karar vericiler olarak kritik rolleri nedeniyle hedef grubun içindedir.

Sonuçlar:
IO1: STEM Eğitimi Raporu ve 6 Eğitim Materyali Türü
IO2: e-Öğrenim Alanı / e-Kurslar (8 Farklı Konu)
IO3: Mentörlük Şeması

Proje Yayınlama Tarihi : 2021-04-16

Bu proje 2641 defa okundu.