Yukleniyor...
  • laptopmockup_sliderdy

Proje Adı: EUROTHON-Avrupa Hackathon: Avrupa'nın geleceğine ilişkin gençlik fikirlerini şekillendirmek

Proje Sözleşme Numarası: 2020-2-IT03-KA205-019469

Proje Başlangıç ​​Tarihi: 01.10.2020

Toplam Proje Süresi: 24 Ay

Proje Bitiş Tarihi: 30.09.2022

Ortak Kuruluşlar:

Koordinatör: Observatory e-MEDINE İtalya

S1. 21.YY Eğitimciler Derneği Türkiye

P2. SENIOR EUROPA SOCIEDAD LIMITADA İspanya

S3. PRISM - PROMOZIONE INTERNAZIONALE SICILIA –MONDO İtalya

S4. ACADEMY OF ENTREPRENEURSHIP ASTIKI ETAIREIA Yunanistan

S5. G.G. EUROSUCCESS CONSULTING LIMITED Kıbrıs

P6. CENTRUL PENTRU PROMOVAREA INVATARII PERMANENTE TIMISOARA ASOCIATIA Romanya

P7. Institute for Erasmus Peace Solutions Belçika

Amaçlar: Bu projenin GENEL KAPSAMI, Avrupa'nın değerlerini ve tarihini keşfetmek ve tartışmak için kökler, tehditler ve ideal ufuklar üzerine tartışmalarla geleceğin büyük bir anavatanı olarak Avrupa'ya odaklanan bir Avrupa festivali olan “Eurothon” un organizasyonudur. Nihai amaç, bütünleştirici, öğrenci merkezli ve eylem odaklı bir yaklaşıma sahip bu eğitim yoluna aktif katılımları yoluyla gençlerin sivil katılımını ve demokratik süreçlere katılımını uygun şekilde genişletmek ve güçlendirmektir.

Spesifik Hedefler

- Politika yapıcılar ve ilgili kuruluşlar tarafından seslerini duyurmaları ve yarının değişim yapıcıları ve yeni AB elçileri olarak ayağa kalkmaları için onlara doğru bilgi, araç ve kanalları sağlayarak gençlerin sivil katılımını arttırmak.

- Eurothon festivaline katılım sayesinde, kültürlerarası diyaloğu ve çeşitlilik ve hoşgörünün kabul edilmesini teşvik ederken, gençlerin Avrupa değerlerine sosyal katılımını artırmak.

- Festivale aktif katılım sırasında ve araç setinde yer alan en iyi uygulamalar sayesinde gençlerin, özellikle sosyal alanda, topluluklarını desteklemek için inisiyatif alma duygusunu güçlendirmek.

- Eurothon çevrimiçi alanına gençlerin katılımı yoluyla eşit öğrenmeyi, işbirliğine dayalı çalışmayı ve kendi kendine öğrenmeyi teşvik etmek.

Hedef Gruplar: Projenin hedef grupları, 18-30 yaş arası gençler ve STK'lar, gençlik kuruluşları veya daha geniş sivil toplum kuruluşlarında ve onlar için aktif olarak çalışan aktivistlerdir. Ayrıca, bireysel olarak veya bir gençliğin veya daha geniş bir Avrupa Sivil Toplum örgütünün mevcut / gelecekteki bir üyesi olarak AB Etkileyici veya AB Kültür Elçisi olarak daha aktif bir rol üstlenmeye ve oynamaya istekli gençler. Eurothon Projesi kapsamında sosyal girişimler ve girişimciler, politika yapıcılar, kamu kurumları ve basın mensupları da hedeflenmektedir.

Sonuçlar:

IO1. METODOLOJİK ÇERÇEVE & EĞİTİM MODÜLLERİ

IO2. EUROTHON ONLINE ALANI

IO4. AB ELÇİLERİ VE ETKİLEYİCİLERİ İÇİN EĞİTİM KİTİ

Proje Yayınlama Tarihi : 2021-03-01

Bu proje 1454 defa okundu.